fbpx STYPENDIUM: SAMUEL BECKETT SUMMER SCHOOL 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

STYPENDIUM: SAMUEL BECKETT SUMMER SCHOOL 2017

Beckett Research Group in Gdańsk zaprasza STUDENTÓW i DOKTORANTÓW Uniwersytetu Gdańskiego do ubiegania się o stypendium fundowane przez Trinity College w Dublinie (Irlandia) oraz Uniwersytet Gdański, w ramach którego pokryta zostanie opłata uczestnictwa w Samuel Beckett Summer School oraz dofinansowane koszty pobytu.

Oferta skierowana jest do studentów/doktorantów afiliowanych przy Uniwersytecie Gdańskim. Zgłoszenia w postaci napisanego w języku angielskim eseju związanego z tematem BECKETT AND SHORT FORMS (1 500 słów) oraz krótkiej noty biograficznej prosimy przesłać na adres beckett@ug.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie 30 kwietnia 2017 roku. Ogłoszenie wyników naboru przewidujemy podczas The University of Gdańsk Samuel Beckett Seminar, które planujemy w dniach 16-17 maja 2017 roku w Sopocie.

Samuel Beckett Summer School, odbędzie się w dniach 30 lipca - 4 sierpnia 2017r. na terenie kampusu Trinity College w Dublinie. Program obejmuje wykłady z najważniejszymi badaczami twórczości Samuela Becketta oraz pięciodniowe seminarium. Szkole letniej towarzyszą spektakle teatralne, wystawy oraz spotkania z artystami. Więcej informacji na stronie http://beckettsummerschool.com/

Program koordynuje fundacja Between.Pomiędzy.

Szczegółowych informacji o stypendium udziela Aleksandra Wachacz, laureatka pierwszej edycji konkursu (olawachacz@yahoo.fr).

Dr Tomasz Wiśniewski

Beckett Research Group in Gdańsk