fbpx Konferencja "Kot/Pies/Człowiek. O komunikacji międzygatunkowej oraz kulturowych tego konsekwencjach" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Ogólnopolska konferencja naukowa: "Kot/Pies/Człowiek. O komunikacji międzygatunkowej oraz kulturowych tego konsekwencjach". Wstęp wolny.

Konferencja współorganizowana przez Zakład Gdańskiej Etnologii odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w Oddziale Etnografii oraz Oddziale Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. W Oddziale Etnografii (Gdańsk, ul. Cystersów 19, Spichlerz Opacki) zaprezentowane zostaną referaty panelu I w częściach tematycznych:

• Symbolika psa i kota
  • Kot i pies historycznie i kulturowo
  • Socjologia relacji międzygatunkowych.

W Oddziale Sztuki Współczesnej (Gdańsk, ul. Cystersów 18, Pałac Opatów) odbędzie się całodzienny panel II zatytułowany: "Kot pies w sztuce, literaturze i Internecie".

Szczegółowy program w załączniku.

Szczegółowe pytania odnośnie konferencji prosimy kierować do:
Wiktoria Blacharska (Oddział Etnografii MNG): e-mail: w.blacharska@mng.gda.pl, tel. 58 517 61 21 48
Barbara Maciejewska (Oddział Etnografii MNG): e-mail: b.maciejewska@mng.gda.pl, tel.58 552 12 71 w. 105

PDF icon Program konferencji110.91 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski