fbpx Wyróżnieni naukowcy na Senacie UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wyróżnieni naukowcy na Senacie UG

Posiedzenie Senatu Uniwersytetu Gdańskiego 27 kwietnia 2017r. miało wyjątkowy charakter.

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG wręczył prof. dr hab. Janinie Ciechanowicz-McLean z Wydziału Prawa i Administracji wyróżnienie za osiągnięcia dydaktyczne w konkursie im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza.

Miało miejsce również wręczenie aktów potwierdzających zatrudnienie na stanowisku profesora nadzwyczajnego:

- dr hab. Magdalenie Bełdowskiej, prof. UG – Wydział Oceanografii i Geografii

- dr hab. Dorocie Burskiej, prof. UG – Wydział Oceanografii i Geografii

Gościem specjalnym posiedzenia Senatu UG był prof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences, który otrzymał z rąk JM Rektora Złoty Medal Uniwersytetu Gdańskiego za kompleksowe wdrożenie na naszej uczelni systemu e-learning.

Sylwetkę profesora Granowa zaprezentował w krótkim wystąpieniu prof. dr hab. Stanisław Wrycza z Wydziału Zarządzania.

Treść laudacji dla prof. Rolfa Granowa autorstwa prof. Stanisława Wryczy >>

Na spotkaniu został pozytywnie przegłosowany projekt uchwały Senatu UG w sprawie nadania „EkoParkowi UG” imienia Macieja Płażyńskiego. Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG, Rektor UG referował projekt uchwały, która uzyskała pozytywną opinię Konwentu Godności Honorowych.

Uzasadnienie:

Ś.p. Maciej Płażyński przyczynił się do rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Wybitny Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Jako student prawa był współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Polskich, pierwszej z niezależnych organizacji studenckich na wyższych uczelniach. Będąc Wojewodą Pomorskim przekazał na rzecz Uczelni grunty, na których powstała część nowoczesnego Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

prof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences z JM Rektoremprof. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean z JM RektoremWręczenie aktów potwierdzających zatrudnienie na stanowisku profesora nadzwyczajnegoProf. Stanisław Wrycza prof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied SciencesPosiedzenie Senatu 27.04.2017prof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciencesprof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences oraz prof. Stanisław Wryczaprof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences z JM Rektoremprof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences z JM Rektoremprof. Rolf Granow z Lübeck University of Applied Sciences z JM Rektorem
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska