fbpx Krótka podróż do Japonii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Krótka podróż do Japonii

Kolorowe kimona, szeroki uśmiech i pozytywna atmosfera. Pod tymi hasłami kryje się spotkanie w ramach lektoratu języka angielskiego studentów II roku Dyplomacji Uniwersytetu Gdańskiego.

24 maja 2017 r. na zaproszenie Studium Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego, naszą uczelnię odwiedzili wyjątkowi goście. Mochan wraz z ciocią Midori -  i trzyletnią córką, Haną,  przyjechali z Japonii, by w trakcie spotkania „Kimono experience” opowiedzieć o swojej kulturze, zwyczajach, a także częstych podróżach dookoła świata.

Mochan jest couchsurferem i uwielbia poznawać nowych ludzi. Swoją spontanicznością, zaraźliwą energią i nieposkromionym entuzjazmem przełamuje stereotyp typowego Japończyka. W trakcie wydarzenia studenci mogli przebrać się w tradycyjne letnie kimona, zapytać o życie w kraju kwitnącej wiśni, a także dowiedzieć się czym jest prowadzony przez naszego gościa Wishclub. Mochan także sam przyjmuje turystów - couchsurferów i organizuje wycieczki po Japonii swoim specjalnym busem. Jak sam twierdzi, najważniejsi są dla niego ludzie oraz budowanie relacji.

Podróże kształcą, nawet jeśli odbywają się one w małej sali uniwersyteckiej.

Tekst i zdjęcia: Klara Mirecka
studentka II roku Dyplomacji i Dziennikarstwa UG

Krótka podróż do Japonii 2Krótka podróż do Japonii 3Krótka podróż do Japonii 4Krótka podróż do Japonii 5Krótka podróż do Japonii 6
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski