fbpx Leśny Festyn Edukacyjny | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Leśny Festyn Edukacyjny

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Leśny Festyn Edukacyjny, który odbędzie się już w sobotę, 10 czerwca 2017 r. w godz. 11:00 – 18:00 na skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni (mapa dojazdu poniżej).

Czekać na Państwa będzie moc atrakcji: od budowy drewnianego domku, budek dla ptaków, przez poznanie pracy leśników, a także tajemnic lasu – sekretów zapylania roślin oraz znaczenie nietoperzy w lesie. Przewidziane są również liczne gry i zabawy dydaktyczne oraz pokazy sokolnicze.

Leśny Festyn Edukacyjny będzie też okazją do zaopatrzenia się w miód, dziczyznę czy przetwory z grzybów i owoców leśnych. Inspiracji do gotowania z użyciem tych składników dostarczy specjalny pokaz kulinarny.

Uczestnictwo w festynie, bez wyjeżdżania z miasta, pozwoli bliżej poznać las i jego tajemnice.

Mapka dojazdu

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski