fbpx Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych

7 czerwca 2017 r. rozpoczęła się na Uniwersytecie Gdańskim dwudniowa Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych.

Gości powitał prof. Jerzy Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studenckich. W konferencji bierze udział m.in. Anna Zielińska-Krybus, prezes SWSW, Włodzimierz Albin, prezes Zarządu Polskiej Izby Książki oraz wydawcy ze szkół wyższych i innych wydawnictw (program konferencji w załączniku).

Uczestnicy wzięli udział m.in. w szkoleniu z prawa autorskiego oraz w prezentacji nowych kanałów dystrybucji książek przez aplikację Plot On Spot. Drugi dzień konferencji poświęcono nawiązaniu współpracy wydawnictw szkół wyższych z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

O aplikacji Plot On Spot

Aplikacja Plot On Spot ma umożliwić oznaczanie miejsc na mapie wybranymi cytatami z książek oraz pobieranie i tworzenie szlaków literackich. Użytkownicy będą mogli założyć konto i wymieniać się poglądami na temat literatury, atrakcji turystycznych, punktów gastronomicznych – oprócz tego stanie przed nimi okazja do budowy indywidualnych tras. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu, które olsztyńska firma Literacka Sp. z o.o. otrzymała ze środków na rozwój star-upów w Polsce wschodniej. Twórcy Plot On Splot liczą, że ich inicjatywa będzie dodatkowym źródłem promocji usług branży turystycznej, a także zainspiruje turystów do zwiedzania miejsc, które dotychczas leżały poza popularnymi destynacjami podróżniczymi.

O SWSW

Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych powstało w 1994 roku i obecnie zrzesza ponad 50 wydawców akademickich z całej Polski.

Celem Stowarzyszenia jest praca dla dobra polskiej nauki i szkolnictwa wyższego przez podejmowanie i popieranie wszelkich dążeń zmierzających do powstania książki akademickiej i rozwoju działalności wydawniczej szkół wyższych, działanie na rzecz rozwoju wydawnictw szkół wyższych gwarantujące ich pełny profesjonalizm, ze szczególnym uwzględnieniem drukowania oraz efektywnych form dystrybucji publikacji, reprezentowanie interesów wydawnictw szkół wyższych, ochrona zawodu wydawcy, dbałość o jego rangę i prestiż przez stałe podnoszenie wiedzy zawodowej i poziomu etyczno-zawodowego pracowników uczelnianych, dbanie o interesy tej grupy zawodowej.

PDF icon Program konferencji25.55 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski