fbpx Program naukowy PlatonTV: "W prostych słowach: Mem" z udziałem dr. Piotra Arłukowicza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Na platformie Naukowej Telewizji PlatonTV dostępny jest materiał przygotowany przez  zespół telewizyjny Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, w którym w roli eksperta występuje dr Piotr Arłukowicz z Uniwersytetu Gdańskiego.  Jest to 22. odcinek cyklu "W prostych słowach" zatytułowany "Mem".

Materiał dostępny jest na platformie PlatonTV pod adresem: http://platontv.pl/show/7460

Opis odcinka:

Mem jest dzisiaj pojęciem powszechnie znanym, kojarzonym głównie z internetem. Jesteśmy przyzwyczajeni do obecności memów, a charakterystyczna forma obrazka z napisami jest już czytelna niemal dla każdego użytkownika sieci. Okazuje się jednak, że mem to pojęcie dużo pojemniejsze, a jego początki sięgają czasu sprzed ery komputerów. Można iść dalej stawiając tezę, że memy istnieją tak długo jak długo istnieje język. Czym w takim razie jest mem i dlaczego dopiero dzisiaj stał się tak ważnym narzędziem komunikacyjnym? Jaki wpływ mają memy na nas i społeczeństwo oraz jakie mogą spełniać funkcje? Po podstawowych pojęciach memetyki oprowadzi nas dr Piotr Arłukowicz z Uniwersytetu Gdańskiego z pomocą Naukowej Interaktywnej Telewizji HD Centrum Informatycznego TASK.

Mem

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski