fbpx Diamentowe Granty dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Diamentowe Granty dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego: Klaudiusz Szczepan Czudek z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Artur Sawicki z Wydziału Nauk Społecznych znaleźli się wśród laureatów Diamentowych Grantów – konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki I Szkolnictwa Wyższego. Studenci otrzymają na własne badania naukowe łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

W szóstym już konkursie w ramach programu Diamentowy Grant minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał ponad 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VI edycji konkursu wyłoniono 83 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 punktów. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Wśród laureatów są również studenci Uniwersytetu Gdańskiego:

• Klaudiusz Szczepan Czudek (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki), Iterowane układy funkcyjne, 122 222 zł,
  • Artur Sawicki (Wydział Nauk Społecznych), Sprawczo-wspólnotowy model narcyzmu w kontekście związków romantycznych, 179 986 zł.

Lista zwycięskich projektów w załączniku.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

PDF icon Lista laureatów VI konkursu o Diamentowy Grant295.15 KB