fbpx #WakacyjnyPatrolUG - Letnia akcja Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Pod koniec czerwca równolegle z początkiem wakacji ruszyła letnia akcja Uniwersytetu Gdańskiego realizowana wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. UG drugi rok z rzędu włączył się w akcję profilaktyki bezpieczeństwa na gdańskich plażach.

Przez całe wakacje o bezpieczeństwo plażowiczów, którzy odwiedzą gdańskie kąpieliska zadba już po raz drugi Uniwersytet Gdański. Wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu rozdystrybuujemy 12 tysięcy sztuk opasek na rękę przeznaczonych dla najmłodszych plażowiczów. Na opasce znajduje się miejsce, w którym należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz numer telefonu do opiekuna. Nauczeni doświadczeniem poprzednich sezonów ratownicy WOPR potwierdzają, że taka opaska bardzo przyspiesza odnalezienie rodziców dziecka, które się zgubi, przez co zaoszczędza stresu zarówno małemu uciekinierowi, jak i jego opiekunom. Opaski bezpłatnie będzie można pobierać przez całe wakacje u ratowników WOPR.

Bezpieczeństwo na plaży to przede wszystkim profilaktyka. W tym celu powstała książeczka „Bezpieczna plaża. Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą”, w której zawarto wszelkie wskazówki, dzięki którym pobyt nad wodą będzie bezpieczny. Oprócz regulaminu kąpieliska, zasad bezpiecznej kąpieli czy opalania, dowiemy się również co zrobić, gdy spotkamy fokę oraz dlaczego na nogach niektórych ptaków znajdują się obrączki. Książeczki można bezpłatnie odebrać u ratowników WOPR.

Kąpieliska, na których bezpłatnie będzie można pobrać opaski na rękę oraz książeczki rozpoznacie po powiewających wzdłuż linii brzegowej flagach z logo UG oraz hasłem #WakacyjnyPatrolUG.

Śledźcie uważnie #WakacyjnyPatrolUG na naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram), gdzie już niedługo znajdziecie więcej aktualności.

Plażujcie bezpiecznie!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski