fbpx IV Piknik Wyspa Przyrodników | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

IV Piknik Wyspa Przyrodników

Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na IV piknik „Wyspa Przyrodników”.

Miejsce i czas: sobota, 15 lipca 2017, godz. 10:00-14:00, teren Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Ornitologów 26, Gdańsk, Górki Wschodnie.

Wyspa Sobieszewska pełna jest przyrodniczych tajemnic. Zapraszamy do ich wspólnego odkrywania oraz spędzenia czasu na łonie natury.

Program:

• Ogródek pod lupą - Stacja Biologiczna UG
  • Skarby mórz i oceanów - Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Co możemy znaleźć w wodzie - poznaj wodne rośliny - Naukowe Studenckie Koło Botaniczne „Zioło”
  • NATURAlnie do ujścia Wisły  – Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling
  • Odkrywcy Wyspy - quiz wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej - Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej
  • Ptaki Ujścia Wisły - Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN
  • Taniec owadów - ekspresyjne warsztaty entomologiczno-artystyczne - Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury
  • Drzewa w CENTRUM uwagi - Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
  • Nocne harce sów - Stowarzyszenie Ochrony Sów
  • Mikroplastik makroproblem - Polski Klub Ekologiczny
  • Kancelaria leśniczego wczoraj i dziś - Nadleśnictwo Gdańsk
  • „Zapatrzenie” - Wystawa malarstwa Agaty Maciągowskiej
  • Warsztaty rękodzielnicze
  • Saturator z gdańską wodą - Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna
  • Zwiedzanie „Laboratorium Wydmowego”
  • Wspólne piknikowanie - zachęcamy do zabrania pełnych koszy piknikowych i relaksu u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy.

Piknik odbędzie się w ramach Dnia Otwartego Wyspy Sobieszewskiej i Programu Społecznego Rozwoju Wyspy, realizowanego przez Gminę Miasta Gdańsk i ZHP.

Osoby chcące pomóc w realizacji tego zadania prosimy o kontakt: stacja@biol.ug.edu.pl

Informacje również na:

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski