fbpx Studenci poznawali sektor IT w Alchemii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studenci poznawali sektor IT w Alchemii

Branża IT od wielu lat dynamicznie się rozwija. Firmy tego sektora w Polsce deklarują w tej chwili zatrudnienie nawet kilkudziesięciu tysięcy osób, a na rynku powstają akademie, które są w stanie w ciągu kilku miesięcy nauczyć podstaw programowania. Branża IT jest bardzo zróżnicowana i dająca wiele perspektyw rozwoju, o czym mogli przekonać się studenci Uniwersytetu Gdańskiego z Wydziałów: Ekonomicznego, Zarządzania oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki podczas zorganizowanych dla nich przez firmę Torus warsztatów. Odwiedzili oni 3 firmy mające swoje siedziby w Alchemii, poznając ich specyfikę, środowisko pracy i oczywiście… biuro.

Rozpoczęło się od wizyty w Luxoft. Jest to gigant technologiczny z główną siedzibą w Szwajcarii, mający w Polsce już kilka biur, w tym jedno w Gdańsku, w budynku Argon. Firma jest wyróżniającym się w Polsce pracodawcą za co była wielokrotnie nagradzana. Druga firma, którą odwiedzili studenci to Grupa Wirtualna Polska, polski gigant medialny, który w Argonie ulokował m.in. swoje kompetencje IT. Młody, żywiołowy zespół tej firmy zdecydowanie zwrócił uwagę żaków. Spotkanie zakończyła wizyta w biurze firmy Dynatrace, która jest światowym liderem na rynku zarządzania wydajnością aplikacji. Jej biuro mieści się w wieży Platinum, powstałej w ramach I etapu Alchemii. W przyszłym roku spotkania studentów ze środowiskiem firm – najemców Alchemii będą rozwijane o kolejne branże i podmioty.

Projekt jest realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk w ramach projektu Study in Gdańsk.

Logotypy

DynatraceLuxoftLuxoftGrupa Wirtualna PolskaGrupa Wirtualna PolskaGrupa Wirtualna PolskaDynatraceWarsztaty IT w Alchemii
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska