fbpx Kolejna edycja Menażek na Uniwersytecie Gdańskim za nami | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Kolejna edycja Menażek na Uniwersytecie Gdańskim za nami

Od 15 do 17 grudnia 2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych spotykali się podróżnicy i podróżniczki, którzy podzielili się przygodami z najróżniejszych zakątków świata.

Na pierwszy dzień Menażek przyjechali specjalnie zaproszeni goście:

• Marek Ułan – Szymański i Mateusz Konopacki zaprezentowali film Uciec na Pitcairn, o najmniejszej demokracji świata – wyspie Pitcairn, który zrealizowali dzięki funduszom zebranym za pomocą akcji internetowej;
  • Adam Szostek, skater, podróżnik, autostopowicz, który jako pierwszy Polak przejechał 1000km na desce wzdłuż Malezji opowiedział o Najmłodszym sporcie olimpijskim świata. Teraz uczy jeździć dzieciaki w miejscach, w których deska jest czymś nowym i pomaga im uciec od trudnej rzeczywistości;
  • Tomek Jakimiuk, zdobywca nagrody Traveler National Geographic w kategorii Podróż Roku, Nagrody Dziennikarzy na festiwalu Kolosy 2017, Nagrody Publiczności za najlepszą prezentację w hali Gdynia Arena, opowiedział w trakcie Menażek o swojej Misji Pakistan.

Drugi i trzeci dzień Menażek upłynął pod znakiem prezentacji konkursowych. Podczas 19 wystąpień przenieśliśmy się m.in. busem po zaułkach Europy, wyruszyliśmy w wyprawę do kraju którego nie ma, a także dotarliśmy na koniec świata i jeszcze dalej.

Prezentację oceniali widzowie obecni na sali, którzy za najlepsze podróżnicze wystąpienie uznali Powidoki Ormiańskie Mateusza Kaczmarek. Mateusz zdobył MENAŻKĘ 2017. Drugie miejsce zajął Michał Marciniak za prezentację Słyszałem 303 języki – Czeczenia i Dagesta.  Trzecie miejsce przypadło za prezentację Trip Azja 7 krajów w 3 miesiące Justynie Stec i Marcinowi Mankiewiczowi. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

Ogromne uznanie należy się również wszystkim innym uczestnikom, którzy zapewnili nam dobrą dawkę pozytywnej energii i inspiracji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za inspirujące opowieści o podróżach i spędzony wspólnie czas. Każda opowieść była jedyna w swoim rodzaju, osobista i czarująca. Udowodniliście, że to, co wydaje się niemożliwe, może być możliwe! Życzymy dalszych sukcesów i spełniania podróżniczych marzeń, siły, wiary w siebie, samych życzliwych ludzi na drodze, abyście za rok przyjechali pełni nowych doświadczeń, zdjęć i niesamowitych historii.

Organizatorem Menażek jest Kulturalny Kolektyw UG działający przy ACK UG Alternator

Fot. Katrina Lukina

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski