fbpx Wizyta Ambasadora Indonezji na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta Ambasadora Indonezji na UG

Uniwersytet Gdański gościł przedstawicieli Ambasady Republiki Indonezji: Panią Ambasador Indonezji J.E. Siti Nugraha Mauludiah, Radcę Ministra Rudy’ego Kurniady, Mirza Satoto z Sekcji Kulturalnej oraz Monikę Barzyc-Denisiewicz z Sekcji Ekonomicznej. Była to pierwsza wizyta Pani Ambasador w Gdańsku, po objęciu urzędu. Podczas spotkania Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotr Stepnowski przedstawił aktualną ofertę kierunków anglojęzycznych i wyraził chęć rozwoju współpracy między Uniwersytetem Gdańskim a uczelniami Republiki Indonezji. W związku z programem stypendialnym rządu indonezyjskiego, Pani Ambasador wyraziła chęć rekomendowania UG, jako uczelni odpowiadającej potrzebom studentów. Jako szczególny atut Uniwersytetu Gdańskiego Pani J.E. Siti Nugraha Mauludiah, wymieniła jego położenie w sąsiedztwie morza i związek z tematyką marynistyczną.

W trakcie spotkania przedstawiciele Ambasady poinformowali o przygotowaniach do zawarcia porozumienia między Rządem Republiki Indonezji a Rzeczypospolitej. Takie partnerstwo miałoby ułatwić nawiązywanie współpracy między uczelniami oraz programy wymiany studenckiej.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik