Komunikat w sprawie uzyskania uprawnień do przetwarzania danych osobowych

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, na Uczelni zaczną obowiązywać nowe druki wniosków o nadanie/ zmianę /odwołanie uprawnień do przetwarzania danych osobowych.

Wzór wniosku będzie stanowił załącznik nr 1 do zaktualizowanej Polityki Bezpieczeństwa Danych Osobowych, która w najbliższych dniach zostanie opublikowana w aktach normatywnych UG. W wymienionym powyżej druku zamiast obowiązujących dotychczas zbiorów danych pojawi się pojęcie procesów oraz czynności przetwarzania danych. Aby prawidłowo wypełnić wniosek będzie należało zapoznać się ze skróconą wersja rejestru czynności przetwarzania danych osobowych, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej jednostki Biura Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych (BOINiDO) w zakładce niezbędne dokumenty niezwłocznie po ukazaniu się w/w Polityki.

link do strony BOINiDO:

Ponadto wszystkie osoby dopuszczone do przetwarzania danych osobowych, będą zobowiązane do zapoznania się ze zaktualizowanym szkoleniem z ogólnych zasad przetwarzania danych osobowych dostępnym na Portalu Edukacyjnym i dostarczenia do BOINIDO podpisanego oświadczenia osoby upoważnionej do przetwarzania danych osobowych stanowiącego załącznik nr 3 do Polityki Bezpieczeństwa Danych Osobowych w UG. Aktualna wersja szkolenia e-learningowego dostępna będzie od dnia 04 czerwca br.

W związku z powyższymi zmianami informujemy, iż wszystkie wnioski, które zostały złożone do Biura Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych przed dniem 24 maja br. i nie zostały zrealizowane z uwagi na brak dopełnionych formalności, nie będą mogły być już brane pod uwagę.

2018-05-29
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 29 Maj, 2018 - 09:55; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 30 Maj, 2018 - 09:29; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny