Analiza danych z bazy Scopus - szkolenie dla pracowników naukowych, doktorantów, bibliotekarzy oraz pracowników administracyjnych

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Zapraszamy na szkolenie z narzędzia SciVal, które odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) w godz. 11:00-13:00 w Bibliotece UG (Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 53), sala 0.54 (parter).

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kryszczuk, trener w firmie Elsevier. Po szkoleniu będzie możliwość otrzymania certyfikatu.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację udziału oraz założenie konta na stronie SciVal (jeśli posiadają Państwo konto w bazie Scopus, ponowna rejestracja nie jest potrzebna).

SciVal służy do analizy danych zawartych w bazie Scopus. Pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, identyfikować możliwości współpracy oraz analizę trendów w badaniach, może wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne.

Program spotkania obejmuje:

1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.
  2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).
  3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).
  4. Znajdywanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).
  5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).
  6. Zarządzanie wynikami grup badawczych - definiowanie grupy badawczej, analiza wyników (Researcher Groups).
  7. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.
  8. Podsumowanie szkolenia i przedstawienie następnych kroków.

SciVal

2018-06-14
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 14 Czerwiec, 2018 - 10:09; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski Ostatnia zmiana: czwartek, 14 Czerwiec, 2018 - 10:11; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski