Bezpłatne szkolenie: „Pierwszy kontakt i współpraca ze studentem z niepełnosprawnością”

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UG zaprasza pracowników bibliotek i czytelni Uniwersytetu Gdańskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu:

„Pierwszy kontakt i współpraca ze studentem z niepełnosprawnością”

Oferta skierowana jest do pracowników bibliotek i czytelni UG, którzy chcą pogłębić świadomość niepełnosprawności, oraz nabyć lub rozwinąć umiejętności w zakresie bezpośredniego kontaktu z osobami posiadającymi różne rodzaje dysfunkcji.

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z następującymi treściami:

1. Pierwszy kontakt i współpraca ze studentem z niepełnosprawnością ruchową i zaburzeniami mowy;
  2. Pierwszy kontakt i współpraca ze studentem z dysfunkcją wzroku;
  3. Pierwszy kontakt i współpraca ze studentem z zaburzeniami osobowości i innymi problemami emocjonalnymi;
  4. Na jakie formy pomocy ze strony Uniwersytetu Gdańskiego może liczyć student z niepełnosprawnością?
  • Jakie są ogólnie dostępne formy pomocy dla studentów z niepełnosprawnością;
  • Prawa i obowiązki studentów z dysfunkcjami;

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

• specyfika omawianych niepełnosprawności;
  • zdefiniowanie potrzeb studentów z niepełnosprawnościami - omówienie trudności i sposobów ich  rozwiązywania;
  • w jaki sposób radzić sobie ze studentem trudnym;
  • podstawowe zasady savoir vivre.

Zaplanowane szkolenia  odbędą się 11 i 25 września 2018 r., w budynku Biblioteki UG (Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 53), pok. 2.33, w godzinach 08:30-14:30

• Udział w szkoleniu jest bezpłatny
  • Szkolenie zostanie przeprowadzone przez Justynę Rogowską, pracownika Biura ds. osób Niepełnosprawnych, doktorantkę studiów z zakresu pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Magdalenę Kokot, tyflopedagoga, logopedę i psychologa.
  • Zapisy poprzez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych,
    • e-mail: justyna.rogowska@ug.edu.pl, tel. 523 24 39
    • podczas zapisów prosimy o informację, którym z terminów szkoleń są państwo zainteresowani
  • Limit miejsc: 10 osób w każdym ze szkoleń, o zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony drogą e-mailową.

Justyna Rogowska, Kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UG

2018-06-25
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 25 Czerwiec, 2018 - 08:28; osoba wprowadzająca: Justyna Sikorska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25 Czerwiec, 2018 - 11:13; osoba wprowadzająca: Justyna Sikorska