V edycja konkursu Medi@stery

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że ruszyła V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery!

Ogólnopolski Konkurs Medi@stery został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich.

Zgodnie z ideą zawartą w nazwie Medi@stery mają zbierać wyróżniające się rozprawy poświęcone problematyce medioznawczej, by torować drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom.

Pragnieniem organizatorów jest, by przedstawione w konkursie prace były dla laureatów przepustką do świata mediów, zarówno gdyby chcieli oni być jego doskonałymi przedstawicielami, wnikliwymi badaczami czy krytycznymi obserwatorami. Tym samym ukryte w nazwie media odnoszą się nie tylko do mediów jako nośników będących przedmiotem badania, ale same mają stać się trampoliną dla dalszych zawodowych dokonań młodych medioznawców. Taki status przyznaje Medi@sterom Gdańsk – Miasto Przyszłości, kolebka konkursu i port, z którego laureaci mają wyruszyć w podróż do medialno-naukowego świata.

Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu. P. Marcin Sanakiewicz, laureat I edycji, w 2016 r. wydał – będącą nagrodą w konkursie – książkę "Telewizja ponowoczesna. Logiki i imaginacje medialne". W przygotowaniu jest książka p. Olivii Kłusek, laureatki II edycji, której praca magisterska nosiła tytuł „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego". W III edycji zwyciężczynią została p. Anna Gronau z pracą pt. "Prezydencka kampania wyborcza w 2015 roku na łamach wybranych tygodników opinii". IV edycja zakończyła się zwycięstwem p. Joanny Grzechnik i jej pracy "Rola nowych mediów w aktywizacji społeczności lokalnej na przykładzie ruchów miejskich w Krakowie. Studium przypadku: Krakowski Alarm Smogowy".

Zachęcamy studentów i absolwentów do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu. Kartę zgłoszeniową wraz z załącznikami należy przesłać w terminie do 20 listopada 2018 roku.

Więcej informacji: www.mediastery.ug.edu.pl

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydział Nauk Społecznych Uniwersytet Gdański

2018-08-06