Pomorski Dzień Przedsiębiorczości 2018 na UG

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Tegoroczny X Pomorski Dzień Przedsiębiorczości Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku organizuje w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Jeden dzień, siedemnaście wydarzeń:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, warsztaty, gry biznesowe, konkursy.

Inicjatywa podejmowana  w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ma już dziesięcioletnią tradycję. Tegoroczne wydarzenie, organizowane w szerokim partnerstwie przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, powiatowe urzędy pracy w regionie, Uniwersytet Gdański i pomorskich pracodawców odbędzie się jednocześnie w siedemnastu powiatach 14 listopada 2018 r. (środa).

W każdym powiecie obchody święta przedsiębiorczości będą miały indywidualny charakter. Uczestniczy będą mogli skorzystać z różnorodnych aktywności. W programach są m.in.: warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i kreatywności, spotkania z młodymi przedsiębiorcami, którzy dzielić się będą własnym doświadczeniem i dobrymi praktykami, prezentacje i stoiska informacyjno–doradcze instytucji zaangażowanych w rozwój biznesu, panele dyskusyjne z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji rynku pracy.

Impreza centralna, co roku odbywająca się w innym powiecie, tym razem będzie miała miejsce w Gdańsku (Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 6, Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa i Administracji).

Tegoroczne święto dedykowane jest w szczególności osobom młodym. Definicja przedsiębiorczości nie zamyka się tylko wokół prowadzenia biznesu, ale obejmuje także życiową postawę, aktywność, otwartość na wiedzę i wyzwania. To też pielęgnacja i rozwój  takich cech jak optymizm, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, które przydają się nie tylko w tworzeniu własnej firmy, ale również w pracy w przedsiębiorstwie i w życiu codziennym.

Szczegóły w załączeniu oraz na stronie WWW Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Załącznik Rozmiar
Program 494.67 KB
2018-11-06
Pokaż rejestr zmian