KONFERENCJA STUDENCKA: WYSPA.MŁODOŚĆ

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

13-19 maja 2019 r.

KONFERENCJA STUDENCKA: WYSPA.MŁODOŚĆ

Festiwal Between.Pomiędzy obrał za jedno z wiodących zadań wspieranie uczestnictwa w kulturze osób młodych, przede wszystkim studentów, doktorantów i licealistów. Z tego względu podczas festiwalu w 2019 roku rezerwujemy przestrzeń do wymiany doświadczeń naukowych dla studentów i doktorantów, między innymi w ramach ogólnopolskiej konferencji naukowej WYSPA.MŁODOŚĆ, która odbywać się będzie w dniach 14-15 maja 2019.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów. chcących podzielić się efektami swoich badań, prowadzonych podczas seminariów licencjackich i magisterskich. Zapraszamy teatrologów, literaturoznawców i językoznawców, jak również studentów zajmujących się innymi dziedzinami nauki, również naukami ścisłymi. Naszą intencją jest zapewnienie młodym badaczom możliwości żywej wymiany myśli oraz dyskusji nad efektami ich poszukiwań naukowych. Tworzymy tym samym swoiste laboratorium studenckie, w którym będzie także możliwość spotkania z bardziej doświadczonymi badaczami z kraju i z zagranicy.

Nie chcemy zawężać tematyki planowanej konferencji jedynie do nauk humanistycznych – do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dziedzin badawczych. Zależy nam na różnorodności i wielości interpretacji pojęcia „laboratorium” –  które zarazem stanowi jeden z ważniejszych nurtów tematycznych tegorocznej edycji Festiwalu. Ciekawi jesteśmy praktycznego aspektu badań studenckich.

WYSPA.MŁODOŚĆ znajdzie swoje miejsce w terminarzu odbywającego się w maju X Festiwalu Between.Pomiędzy – w czasie, kiedy prace młodych badaczy wyraźnie się krystalizują. Przewidziany czas prezentacji, przygotowanych w języku polskim lub angielskim, to 15 minut. Opłata konferencyjna wynosi 100 zł (obejmuje uczestnictwo w konferencji oraz wybranych wydarzeniach festiwalowych). Organizatorami konferencji są Fundacja Between.Pomiędzy, Koło Naukowe Zarządzania Instytucjami Artystycznymi oraz Koło Naukowe Teatrologów „Brikolaż”.

Zgłoszenia wraz z kilkuzdaniowym opisem wystąpienia (oraz nazwiskiem i adresem e-mail opiekuna naukowego) przyjmujemy do 15 marca 2019 roku pod adresem: between2019.island@gmail.com

W imieniu organizatorów,

Ewelina Stefańska

Inez Brokos