Wieczór z kinem

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

1

14 marca przybywaj na bezpłatne warsztaty, pokazy i spotkania z ekspertami. Zaproś znajomego i spędźcie razem z nami kilka godzin w świecie filmu!
Głównym wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc ("Wieża. Jasny dzień", "Monument") poprzedzone projekcją jej najnowszego filmu "Monument".

PROGRAM:

Blok 1.:

15:30 - 17:00 - Warsztat z improwizacji z Jakubem Sucheckim (zapisy pod adresem
cinedot.pl/warsztat), sala nr 41 w budynku ACK UG - ilość miejsc ograniczona!

16:30 - 17:30 - Pokaz najlepszych etiud studenckich i filmów jednominutowych, aula 1.45

Blok 2.:

17:30 - 18:20 - Familiada Filmowa - zbierz drużynę i zgłoś się do nas! (zapisy pod wyznaczonym postem -
cinedot.pl/familiada), aula 1.45

17:30 - 18:20 - Wykład dr Joanny Sarbiewskiej na temat wymiarów kina, aula 1.43

Blok 3.:

18:30 - 21:30 - Pokaz filmu "Monument" oraz spotkanie z reżyserką - Jagodą Szelc, aula 1.43

SZCZEGÓŁY:

- Warsztat z improwizacji - poprowadzi go dla Was Jakub Suchecki znany gdańskiej scenie impro. Od lat eksperymentuje na scenie, tworząc na oczach widzów komedię na żywo.
Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona (25 osób).
(wkrótce poinformujemy o zapisach).
Warsztaty odbędą się w sali nr 41 budynku ACK UG - po drugiej stronie ulicy względem Wydziału Filologicznego UG, na którym odbędą się pozostałe elementy wydarzenia.

- Zaprezentujemy najlepsze etiudy filmowe studentów WoFiKA oraz filmy jednominutowe z Festiwalu Filmów Nowomedialnych i konkursu "Refleks;ja".

- dr Joanna Sarbiewska, filozofka filmu, w czasie godzinnego wykładu wyjaśni, jak różne wymiary może mieć kino.

- Familiada Filmowa - konkurs z wiedzy filmowej w doskonale znanej wszystkim formie. Jeśli zawsze chciałeś wziąć udział lub razem z uczestnikami próbowałeś odgadnąć odpowiedzi ankietowanych - zbierz 5-osobową drużynę i zgłoś się do nas! (zapisy pod wyznaczonym postem - wkrótce)
Nagrody przewidywane są także dla aktywnych przedstawicieli widowni!

- Zwieńczeniem Wieczoru będzie pokaz filmu "Monument" (reż. Jagoda Szelc). Po projekcji porozmawiamy z reżyserką!

"Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki, który okazuje się czymś więcej niż tylko ćwiczeniem stylistycznym. Podczas seansu „Monumentu” odczuwamy na własnej skórze atmosferę niepokoju, chaosu i oczekiwania na przełom, emanującą już z „Wieży. Jasnego dnia”. Jednocześnie jednak Jagoda Szelc nie ogranicza się do powtarzania rozwiązań wypracowanych w swoim rewelacyjnym debiucie. W „Monumencie” urodzona we Wrocławiu twórczyni jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Nowy film Szelc zaczyna się niewinnie. Grupa studentów wyjeżdża na praktyki do prowincjonalnego hotelu, który jest czymś pomiędzy „Szpitalem przemienienia” z filmu Żebrowskiego a Hasowskim „Sanatorium pod Klepsydrą”. Na miejscu bohaterowie spełniają coraz to nowe zachcianki surowej managerki, a także orientują się, że placówka oferuje swoim klientom zupełnie niestandardowe usługi. Jak młodzi ludzie odnajdą się w tej zaskakującej sytuacji? Jaki wpływ na ich zachowanie wywrze tytułowy Monument – tajemnicza budowla znajdująca się na terenie hotelu?"

Piotr Czerkawski, MFF Nowe Horyzonty

Bilety na film do nabycia przed aulą: 10 zł*/15 zł, akceptujemy też karnety DKF UG "Miłość Blondynki".
* ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury.
Studenci kierunku WoFiKA: za darmo!

***
IV Wieczór z Kinem to kontynuacja projektu studentów z kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG.
Impreza ma na celu upowszechnianie świadomego i aktywnego uczestniczenia w kulturze filmowej.

Poprzednie edycje Wieczoru z Kinem:
2016:
cinedot.pl/wzk1
2017: cinedot.pl/wzk2
2018: cinedot.pl/wzk3

2019-03-11
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 11 Marzec, 2019 - 11:12; osoba wprowadzająca: Andrzej Żurawik Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11 Marzec, 2019 - 11:19; osoba wprowadzająca: Andrzej Żurawik