Projekt Pomorska Akademia Wolontariatu

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Projekt Pomorska Akademia Wolontariatu ma na celu podwyższenie kompetencji społecznych uczestników i jest skierowany do studentów w wieku 18-29 lat.

Co oferujemy:

• Praktyki  w ramach długoterminowego wolontariatu w wybranej placówce (ok. 10 miesięcy, po min. 8h w miesiącu)
  • Szkolenia i warsztaty tematyczne przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów (team building, praca metodą projektu, wystąpienia publiczne, zarządzanie stresem, edukacja międzykulturowa, efektywna komunikacja, praca w zespole)
  • Coaching (po 12h na osobę)
  • Realizacja wymyślonych i przygotowanych przez siebie inicjatyw
  • Certyfikat imienny, podsumowujący zdobyte doświadczenie
  • Bezcenne doświadczenie nabyte podczas pracy w placówkach Caritas

Z uwagi na różnorodne działania naszej instytucji i dużą ilość placówek, zainteresowani studenci na pewno znajdą dla siebie miejsce w przestrzeniach takich jak:

• zajęcia i korepetycje dla dzieci i młodzieży w świetlicach
  • opieka, zajęcia i terapie dla seniorów oraz osób chorych
  • działania w hospicjum
  • zajęcia z osobami niepełnosprawnymi
  • e- wolontariat (tworzenie grafik, udzielanie porad itp.)
  • wolontariat akcyjny, administracyjny

Korzyści dla studenta: odbyte praktyki - niezbędne do ukończenia studiów, podwyższone kompetencje, nowe umiejętności, samorealizacja, certyfikat

Istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu w placówkach Caritas.

Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz do zapisu są dostępne na naszej stronie internetowej: https://www.caritas.gda.pl/pomorska-akademia-wolontariatu/

2019-09-12
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 12 Wrzesień, 2019 - 10:25; osoba wprowadzająca: Andrzej Żurawik Ostatnia zmiana: czwartek, 12 Wrzesień, 2019 - 10:25; osoba wprowadzająca: Andrzej Żurawik