Gospodarka przestrzenna - stacjonarne II stopnia | Serwis główny UG

Rok akademicki: 2017/2018

Wydział Oceanografii i Geografii

Strona WWW Wydziału: http://www.oig.ug.edu.pl/

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna wyposażają studentów w wiedzę i umiejętności eksperckie z zakresu znajomości środowiskowych i prawnych aspektów gospodarowania przestrzenią, planowania przestrzennego i realizacji, zakładanych przez władze różnego szczebla, polityk społecznych i środowiskowych. Realizacja studiów odbywa się w ramach jednej z dwóch specjalności: Zarzadzanie środowiskiem w gospodarce przestrzennej lub Rozwój regionalny i lokalny. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, której trzon tworzy 15 samodzielnych pracowników naukowych. System pracy ze studentem na seminariach magisterskich opiera się na zindywidualizowanym a nawet spersonalizowanym podejściu, bazującym na zainteresowaniach i mocnych stronach studenta.
Poza obowiązkowym tokiem studiów studenci Gospodarki przestrzennej mogą, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zdobyć uprawnienia do nauczania przedsiębiorczości w ramach specjalizacji nauczycielskiej, skorzystać z programu Tutoring na WOiG oraz z szerokiej oferty uczelni partnerskich Instytutu Geografii w ramach programów ERASMUS+ i MOST.
W Instytucie Geografii prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna umożliwiają zdobycie wykształcenia przydatnego w pracy:
- w biurach i przedsiębiorstwach projektowych przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne,
- jednostkach administracji samorządowej i rządowej,
- agencjach rozwoju regionalnego i społeczno-gospodarczego,
- przedsiębiorstwach konsultingowych i doradczych,
- instytucjach Unii Europejskiej zajmujących się problemami gospodarki przestrzennej,
- agencjach nieruchomości i przedsiębiorstwach deweloperskich.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Średnia 1)

1) Zasady obliczania i weryfikacji średniej określa § 7, ust. 1 i 2 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 21/16 z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2017/2018.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Ostatnia modyfikacja: środa, 23 listopada 2016 roku, 13:28