Aktualności | Serwis główny UG

2017-03-03 Seminarium: Otwarty dostęp a prawa autorskie

Seminarium: Otwarty dostęp a prawa autorskie

dr Krzysztof Siewicz

piątek, 3 marca 2017, godz. 11.00-14.15, Biblioteka Główna UG, Aula

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności redaktorów czasopism, do udziału w seminarium informacyjnym dotyczącym zagadnień związanych z otwartym dostępem.

Seminarium organizowane jest przez Biuro Nauki i Współpracy z Zagranicą UG, Bibliotekę UG oraz projekt STARBIOS2 podejmujący działania pilotażowe z obszaru Odpowiedzialnych Badań i Innowacji w MWB UG i GUMed.

Kontakt: izabela.raszczyk@biotech.ug.edu.pl

Program spotkania:

11.00-11.10

Dr Katarzyna Świerk, Kierownik Biura Nauki i Współpracy z Zagranicą UG

11.00-12.30

Licencje Creative Commons – omówienie, zasady stosowania

Dr Krzysztof Siewicz

12.30-12.45

przerwa

12.45-14.15

Umowy prawnoautorskie - formułowanie umów z autorami pod kątem otwartego dostępu, wzory umów

Dr Krzysztof Siewicz

Dr Krzysztof Siewicz:

dr Krzysztof Siewicz: radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem autorskim w Internecie, świadczeniem usług drogą elektroniczną, ochroną danych osobowych, ponownym wykorzystaniem publicznych zasobów informacyjnych.

Prowadzi warsztaty i seminaria na temat wolnego dostępu. Prelegent na organizowanych przez MNiSW warsztatach nt. tworzenia instytucjonalnych polityk otwartego dostępu dla pracowników jednostek naukowych i uczelni. Członek zespołu Platformy Otwartej Nauki w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. W Fundacji Nowoczesna Polska koordynuje projekt prawokultury.pl, a w jego ramach współorganizuje konferencję CopyCamp. Prowadzi praktykę prawa informacyjnego w kancelarii BWHS Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer. Wykładał na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

PDF icon Zaproszenie 2017-03-03421.34 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Izabela Raszczyk