fbpx III miejsce UG w Akademickich Mistrzostwach Polski 2019/2020 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

III miejsce UG w Akademickich Mistrzostwach Polski 2019/2020

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
e-mail: biuro.rzecznika@ug.edu.pl
Gdańsk, 18.12.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów w Akademickich Mistrzostwach Polski 2019/2020. Wirtualna Gala Sportu Akademickiego 2020 odbyła się wirtualnie w Warszawie 15 grudnia 2020.

Relacja z Gali Sportu Akademickiego: Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański:

W Akademickich Mistrzostwach Polski Uniwersytet Gdański zajął 3. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to historyczny wynik. Jesteśmy dumni, że mimo wielu przeciwności związanych z epidemią udało się nam zdobyć tak wspaniałe wyniki! Każdy z nas czy to sportowiec, trener bądź kibic dołożył cegiełkę do tego sukcesu. Za to ogromnie dziękujemy! Na 48 konkurencji wystąpiliśmy w 39, co jest nieprawdopodobnym wynikiem. Cieszy Nas różnorodność sportów w jakich bierzemy udział jako reprezentanci UG. Największym osiągnięciem jest historyczna wygrana naszych piłkarek ręcznych w tegorocznej edycji AMP.

Największe sukcesy odniesiono w dyscyplinach:

· BIEGI PRZEŁAJOWE MĘŻCZYZN – srebrny medal

· ERGOMETR WIOŚLARSKI KOBIET – srebrny medal