fbpx Porozumienie ws. utrzymania porządku i bezpieczeństwa pomiędzy UG i KWP w Gdańsku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
e-mail: biuro.rzecznika@ug.edu.pl
Gdańsk, 22.12.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

W dniu 21 grudnia 2020 r. zostało zawarte porozumienie w sprawie utrzymania porządku i bezpieczeństwa pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim oraz Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego porozumienie podpisał JM Rektor UG prof. Piotr Stepnowski, a ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – Komendant Wojewódzki nadinsp. Andrzej Łapiński.

Celem porozumienia jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa całej społeczności akademickiej przebywającej na terenie uniwersyteckiego kampusu.

- Uniwersytet Gdański jest miejscem, zarówno pod względem społecznym jak i terytorialnym, gdzie może dochodzić do różnych zdarzeń. Pamiętając, że uczelnia jest miejscem autonomicznym, musimy troszczyć się o bezpieczeństwo naszych studentów i pracowników. Dlatego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku wypracowaliśmy porozumienie, które gwarantuje wzajemną współpracę przy zachowaniu autonomii Uniwersytetu - powiedział prof. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Współpraca pomiędzy UG, a KWP będzie polegała na:

• informowaniu się stron w zakresie zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości
  • przeciwdziałaniu zagrożeniom o charakterze terrorystycznym
  • przeciwdziałaniu cyberzagrożeniom
  • działaniach edukacyjno-prewencyjnych, w tym badań ankietowych, udziale w dyskusji w zakresie świadomości prawnej oraz wizerunku Policji i Uczelni
  • umożliwieniu dostępu do opracowań naukowych związanych z przestępczością, jej ujawnianiem, wykrywaniem i zwalczaniem oraz oceną czynników mających wpływ na jej poziom.

Porozumienie zawarte zostało na czas nieokreślony i wchodzi w życie z dniem jego podpisania.