fbpx Odkrywanie tajemnic Wysypy Sobieszewskiej Wyspa Przyrodników 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Odkrywanie tajemnic Wysypy Sobieszewskiej Wyspa Przyrodników 2017

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 12.07.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na IV piknik „Wyspa Przyrodników”. W ramach spotkań z przyrodnikami odbędą się warsztaty, konkursy, wycieczki, poznawanie tajemnic wyspy i oczywiście wspólne piknikowanie.

Wyspa Sobieszewska wciąż jest pełna przyrodniczych tajemnic. Zapraszamy do ich wspólnego odkrywania oraz spędzenia czasu na łonie natury!

Czas: 15 lipca (sobota) 2017, godz. 10.00-14.00.

Miejsce: teren Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Ornitologów 26, Gdańsk-Górki Wschodnie.

Program:

- Ogródek pod lupą - Stacja Biologiczna UG

- Skarby mórz i oceanów - Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego

- Co możemy znaleźć w wodzie - poznaj wodne rośliny - Naukowe Studenckie Koło Botaniczne „Zioło”

- NATURAlnie do ujścia Wisły  – Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling - Odkrywcy Wyspy - quiz wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej - Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej

- Ptaki Ujścia Wisły - Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN

- Taniec owadów - ekspresyjne warsztaty entomologiczno-artystyczne - Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury

- Drzewa w CENTRUM uwagi - Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

- Nocne harce sów - Stowarzyszenie Ochrony Sów

- Mikroplastik makroproblem - Polski Klub Ekologiczny

- Kancelaria leśniczego wczoraj i dziś - Nadleśnictwo Gdańsk

- „Zapatrzenie” - Wystawa malarstwa Agaty Maciągowskiej

- Warsztaty rękodzielnicze

- Saturator z gdańską wodą - Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna

- Zwiedzanie „Laboratorium Wydmowego”

- Wspólne piknikowanie - zachęcamy do zabrania pełnych koszy piknikowych i relaksu u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy.

Piknik odbędzie się w ramach Dnia Otwartego Wyspy Sobieszewskiej i Programu Społecznego Rozwoju Wyspy, realizowanego przez Gminę Miasta Gdańsk i ZHP.

Szczegóły na stronach:

www.stacjabiologiczna.ug.edu.pl, www.facebook.com/stacjaug www.gdanskwyspasobieszewska.pl, www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska