fbpx Pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 21.08.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Uniwersytet Gdański włączył się w akcję pomocy osobom poszkodowanym w czasie nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w nocy z 11-12 sierpnia. Od dzisiaj, 21 sierpnia 2017, w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego przez dwa tygodnie będzie odpoczywać siedem rodzin z powiatu chojnickiego. Dzieci przyjeżdżają na zaproszenie rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzego Gwizdały. W pomoc włączyło się wiele firm, instytucji i osób prywatnych, dzięki którym dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w wakacyjnych atrakcjach. Uniwersytet Gdański we współpracy z Grupą Lotos  przygotowuje szkolne wyprawki dla uczniów, a pracownicy UG i Lotosu – upominki.

Do domów studenckich Uniwersytetu Gdańskiego przyjadą dzieci z powiatu chojnickiego – łącznie 7 rodzin: 25 dzieci i 8 dorosłych opiekunów. Dzieci będą mogły odpocząć po traumatycznych doświadczeniach a dorośli, którzy organizują na nowo zniszczone przez nawałnicę życie mieszkańców, nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych.  Przyjazd dzieci zaproponował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała w rozmowie telefonicznej z wiceburmistrzem Czerska Grzegorzem Klauzą.

- Wśród studentów, wykładowców i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego jest wiele osób z terenów dotkniętych katastrofą. Z gminą Czersk w maju tego roku podpisaliśmy umowę o współpracy przy organizacji olimpiady wiedzy o noblistach, dlatego zadzwoniłem do pana wiceburmistrza z propozycją pomocy, którą jako możemy uczelnia zaoferować. Jesteśmy w stałym kontakcie – powiedział prof. Jerzy Gwizdała rektor UG.

Akcję pomocy współorganizuje Uniwersytet Gdański, a w pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego zaangażowało się wiele firm, instytucji i osób prywatnych, dzięki którym będą mogły one uczestniczyć w wielu trójmiejskich atrakcjach. Będą to między innymi wycieczki po Gdańsku z przewodnikami, zwiedzanie Domu Uphagena, Muzeum Morskiego, Dworu Artusa, Teatru Wybrzeże, Radia Gdańsk, Grodziska Sopot i wielu innych miejsc w Trójmieście, zwiedzanie ZOO w Gdańsku Oliwie i zabawa w parku linowym, nauka skimboardingu na Plaży Stogi, zabawa w wesołym miasteczku w Brzeźnie, bieg na orientację, gry terenowe czy wspólne harcerskie ognisko.

Uniwersytet Gdański we współpracy z Grupą Lotos  przygotowuje szkolne wyprawki dla uczniów, a pracownicy UG i Lotosu zebrali i przekazali upominki. Przekazanie szkolnych wyprawek i upominków odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim we środę 23 sierpnia o godz. 10.00 w budynku Rektoratu UG, Gdańsk ul. Bażyńskiego 8. Po spotkaniu dzieci będą mogły zwiedzić wszystkie atrakcje Wydziału Biologii UG.

- Mam nadzieję, że przynajmniej w ten sposób pomożemy tamtejszym mieszkańcom. Nie wykluczam, jeśli zgłoszą się inne poszkodowane gminy, rozszerzenia współpracy w miarę naszych możliwości – dodał rektor UG prof. Jerzy Gwizdała.

Specjalna strona wydarzenia na FB znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/events/161937524368768/