fbpx Uniwersytet Gdański i Skanska we wspólnej inicjatywie edukacyjnej w Trójmieście | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uniwersytet Gdański i Skanska we wspólnej inicjatywie edukacyjnej w Trójmieście

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 11.09.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego uruchamiana jest obecnie szczególna edycja Studiów Podyplomowych Zarządzanie Nieruchomościami i Projektami Deweloperskimi we współpracy z firmą Skanska Property Poland. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2017 i potrwają rok.

- Naszym słuchaczom oferujemy kompleksową ofertę, w której znajdują się zarówno wykłady uznanych w branży nieruchomości wykładowców akademickich, jak i ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe prowadzone przez doświadczonych praktyków rynkowych z grupy Skanska oraz innych firm związanych z rynkiem nieruchomości – informuje dr Małgorzata Rymarzak z Katedry Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

- Skanska Property Poland wchodząc na trójmiejski rynek nieruchomości biurowych podejmuje współpracę z Uniwersytetem Gdańskim by dzielić się wiedzą ekspercką. Proponowane studia podyplomowe są dla ich słuchaczy doskonałą szansą zdobycia i ugruntowania wiedzy oraz nawiązania wartościowych kontaktów zawodowych. Polecam je także tym, którzy planują zmianę kierunku kariery zawodowej i zwrot w stronę nieruchomości – dodaje Magdalena Reńska – regionalny dyrektor ds. wynajmu w Skanska Property Poland oraz inicjator współpracy ze strony Skanska.

Propozycja Uniwersytetu skierowana jest do osób zainteresowanych zdobywaniem lub pogłębianiem interdyscyplinarnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności przydatnych w działalności zarządcy nieruchomości i realizacji projektów deweloperskich, w tym m.in. komercyjnych, infrastrukturalnych, typu „land-development” oraz mieszkaniowych.

Zapisy na studia już się rozpoczęły. Więcej informacji na stronie studiów podyplomowych: http://wzr.ug.edu.pl/spznipd/

Katedra Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

Katedra Inwestycji i Nieruchomości jest jedną z 11 katedr Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Kadra naukowo-dydaktyczna Katedry liczy 3 profesorów, 6 doktorów zatrudnionych na stanowiskach adiunkta oraz 2 asystentów. Pracownicy posiadają szereg licencji, certyfikatów i uprawnień zawodowych, między innymi: licencję zarządcy nieruchomości, tytuły zawodowe rzeczoznawców majątkowych, licencję pośrednika w obrocie nieruchomości oraz licencję maklera papierów wartościowych.

Katedra współpracuje z ośrodkami akademickimi z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Estonii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Austrii.

Więcej informacji na stronie: www.wzr.ug.edu.pl

Skanska Property Poland

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych, które tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu, są zdrowe i komfortowe dla ich użytkowników i dobrze wpisują się w otaczającą je tkankę miejską. Firma stawia sobie za cel budowanie otwartych, pełnych życia przestrzeni, w których pracownicy chcą i lubią pracować, i które służą lokalnym społecznościom. Projekty Skanska są certyfikowane w systemie LEED, a dodatkowo wszystkie nowe inwestycje są budowane w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców małych dzieci. Skanska Property Poland działa w Polsce od 1997 roku. Firma jest obecna na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. Rok 2016 był dla spółki rekordowy - firma wynajęła w Polsce ponad 80 000 mkw. w projektach biurowych. Spółka otrzymała tytuł Dewelopera Roku w prestiżowym konkursie 2016 CEEQA Awards oraz Prime Property Prize 2016.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki na portalu https://www.linkedin.com/company/skanska-property-poland

Grupa Skanska

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając obecnie 41 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Budujemy z korzyścią dla społeczeństwa – zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy i jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie. Przychody Grupy za rok 2016 wyniosły 16 mld EUR, a zysk operacyjny 866 mln EUR. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska zatrudnia ponad 6 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl