fbpx ACK UG „Alternator” zaprasza na festiwal współczesnej polskiej poezji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

ACK UG „Alternator” zaprasza na festiwal współczesnej polskiej poezji

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 16.10.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Warsztaty poetyckie, dyskusje krytycznoliterackie, turnieje i slamy – to wszystko odbędzie się w ramach festiwalu „Fala Poprzeczna” w Gdańsku w dniach 20-21 października. Wydarzenie współorganizowane przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Czas: 20-21 października 2017
Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku im. Józefa Conrada Korzeniowskiego, Filia w Gdańsku, Gdańsk, ul. Mariacka 42, Pub LOFT, Gdańsk, ul. Młyńska 15
Organizator: Stowarzyszenie Salon Literacki
Współpraca: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku im. Józefa Conrada Korzeniowskiego i ACK Alternator przy Uniwersytecie Gdańskim

Informacje od organizatorów:

Czwarta edycja festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku poświęcona jest najnowszym zjawiskom we współczesnej polskiej poezji. Umożliwią to spotkania z autorami i krytykami z całego kraju. Uwaga zostanie poświęcona zwłaszcza ponowoczesnym ideom i technikom pisania wiersza.

W ramach działań festiwalowych przewidujemy warsztaty pisania poezji i prozy – zainteresowanych prosimy o kontakt podczas wydarzenia.

Więcej informacji na stronie: www.falapoprzeczna.salonliteracki.pl

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/104541126868433/