fbpx Spotkanie z prof. Dariuszem Filarem na Wydziale Ekonomicznym UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie z prof. Dariuszem Filarem na Wydziale Ekonomicznym UG

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 19.10.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie zaprasza na spotkanie z dr hab. Dariuszem Filarem, prof. nadzw. Spotkanie będzie poświęcone głównie działalności pisarskiej wykładowcy. Wstęp wolny.

Czas: 20 października 2017, godz. 17:00
Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot, Armii Krajowej 119/121, sala A1

Informacje od organizatorów:

Dr hab. Dariusz Filar, prof. nadzw. to uznany ekonomista, który pełnił funkcje głównego ekonomisty banku, doradzał premierowi RP, był też członkiem Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010. Jest też lubianym wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, który wykształcił już kilka pokoleń studentów, często osób, które później pełniły bardzo istotne role w polskiej i międzynarodowej gospodarce.

Piątkowe spotkanie będzie okazją do porozmawiania o diagnozach i ich weryfikacji przez czas, postawionych w książce pt. „Między zieloną wyspą a dryfującą krą”, o twórczości beletrystycznej profesora – np. ostatniej książce pt. „Drugie Wejrzenie” i o wznowionych ostatnio opowiadaniach science fiction, od których zaczynał on swoją działalność pisarską. Możliwe też, że autor uchyli rąbka tajemnicy odnośnie nowych planowanych publikacji.

Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych zarówno ekonomią jak i poznaniem tajników warsztatu pisarskiego.