fbpx Rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 16.11.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Już 17 listopada rozpocznie się rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w ramach drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Wydział Ekonomiczny wygrał konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach którego MEN sfinansował organizację i przeprowadzenie Olimpiady. Uczniowie mają szansę także na inne atrakcyjne nagrody, a sponsorem nagrody głównej w wysokości 5000 zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Do rywalizacji przystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy będą rozwiązywali zadania przygotowane przez naukowców z Wydziału Ekonomicznego, specjalistów z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Zawody składają się z trzech etapów – szkolnego (17 listopada 2017), okręgowego (9 marca 2018) i centralnego, który zostanie przeprowadzony na Wydziale Ekonomicznym UG 6 kwietnia 2018.

Uczestnicy będą rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze. Uczniowie mają szansę także na inne atrakcyjne nagrody Sponsorem nagrody głównej w wysokości 5000 zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Organizacja Olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie Wydziału zaangażowani w przygotowanie Olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży nad której funkcjonowaniem prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze. To już druga edycja, pierwsza zakończyła się sukcesem, uczestniczyło w niej ponad 1600 uczniów ze wszystkich województw. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na Wydziale – tłumaczy dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw., Prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego UG i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Informacje o Wydziale Ekonomicznym UG

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego studenci mają możliwość uzyskania szerokiej i gruntownej wiedzy w ramach kierunków: ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze (w tym: anglojęzyczna specjalność international business), biznes chemiczny oraz biznes i technologia ekologiczna. Na drugim roku studiów studenci wybierają profil kształcenia w ramach 20 specjalności studiów, zapewniających nowoczesne kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy. Obecnie na Wydziale Ekonomicznym studiuje łącznie ponad 3400 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz doktorantów, kadra naukowo-dydaktyczna liczy 133 nauczycieli akademickich.

Studia realizowane są we współpracy z praktykami biznesu i organizacjami, z krajowymi i zagranicznymi instytutami badawczymi, parkami naukowo-technologicznymi i inkubatorami przedsiębiorczości. Studenci korzystają z cykli szkoleniowych, warsztatów z menedżerami, praktyk, staży, wizyt studyjnych i wyjazdów na studia zagranicą w ramach programu ERASMUS. W ramach kształcenia praktycznego na Wydziale działa m.in. pracownia komputerowa Thomson Reuters Data Suite, umożliwiająca dostęp do wiodącej na świecie bazy danych finansowych, pracowania dealing room – symulator departamentu skarbowego banku, laboratorium tradingowe OSTC, specjalistyczne laboratorium logistyczne (Oracle, Aris) oraz centrum komputerowo-egzaminacyjne akredytowane przez ACCA. Wydział oferuje kształcenie na specjalnościach pozwalających na podążanie ścieżką kariery w sektorze TSL, takich jak ekonomika transportu i logistyka, międzynarodowy transport i handel morski.

Wydział jest wysoko notowany w rankingach. W 2016 roku w rankingu „Rzeczpospolitej” został uznany za jeden z trzech najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce.