fbpx „Trening himalaistów” na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

„Trening himalaistów” na Uniwersytecie Gdańskim

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 01.03.2018 r.

INFORMACJA PRASOWA

Studenckie Koło Naukowe Fizjologów „Homunculus” Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład pt. „Trening himalaistów”, który poprowadzi Karol Hennig – trener himalaistów Zimowej Narodowej Wyprawy na K2. Spotkanie będzie poświęcone przygotowaniom treningowym Kadry Narodowej Himalaistów do Zimowej Narodowej Wyprawy na K2. Wstęp wolny.

Czas: 6 marca 2018, godz. 19.00
Miejsce: Wydział Biologii UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 59, aula

Informacja od organizatorów:

Karol Hennig – trener himalaistów Zimowej Narodowej Wyprawy na K2. Członek teamu Forma na Szczyt, wspinacz, alpinista, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specjalizujący się w treningu przygotowującym do trekkingów i wypraw wysokogórskich.

K2 (8611 m n.p.m) – marzenie himalaistów z całego świata, najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyszło się mierzyć wspinaczom wysokogórskim w warunkach zimowych i - jak dotąd - jedyny też ośmiotysięcznik niezdobyty zimą… Zimowa trzecia w historii himalaizmu próba zdobycia K2 przez Polaków w 2017/2018 roku jest jedną z największych ekspedycji wysokogórskich w historii Polski. K2 było atakowane w 1987/1988 roku przez międzynarodową wyprawę Andrzeja Zawady, w 2003 przez wyprawę Krzysztofa Wielickiego i w 2012 roku przez himalaistów rosyjskich.

Ekipa na wyprawę wyruszyła 29 grudnia 2017 roku, w składzie są Krzysztof Wielicki - kierownik wyprawy, Janusz Gołąb - kierownik sportowy, Jarosław Botor - ratownik medyczny (opuścił wyprawę na K2), Dariusz Załuski - filmowiec oraz Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Rafał Fronia (opuścił bazę pod K2), Piotr Tomala, Denis Urubko (po samotnej próbie ataku szczytowego zrezygnował z dalszego udziału w wyprawie), Maciek Bedrejczuk i Piotr Snopczyński. Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy!