fbpx Obchody Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Obchody Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 09.05.2018 r.

INFORMACJA PRASOWA

Dr hab. Monika Bąk, prof. nadzw., Dziekan Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Andrzej Stępniak, Kierownik Ośrodka Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jarosław Wałęsa, Poseł do Parlamentu Europejskiego zapraszają na Obchody Dnia Europy „Jaka Polska w jakiej Unii?”, które odbędą się 10 maja na Wydziale Ekonomicznym UG. Gościem Honorowym będzie Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015. W spotkaniu weźmie udział również Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Czas: 10 maja 2018, godz. 11.00
Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, Aula „O”

Program:

10.30 – Rejestracja uczestników

11.00 – Otwarcie Obchodów Dnia Europy / Przemówienia powitalne

• prof. dr hab. Andrzej Stępniak, Dyrektor Ośrodek Badań Integracji Europejskiej UG
  • dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG,  Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
  • dr hab. Monika Bąk, prof. UG,  Dziekan Wydziału Ekonomicznego UG
  • Jarosław Wałęsa,  Poseł do Parlamentu  Europejskiego, Współorganizator Obchodów

12.00 – Wystąpienie Gościa Honorowego

• Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015

12.30 – Wystąpienie

• Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego

Panel dyskusyjny „Polska i UE  w obliczu aktualnych wyzwań”

• Moderatorzy: prof. dr hab. Andrzej Stępniak, dr hab. Stanisław Umiński, prof. UG
  • Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • Jarosław Wałęsa, Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • prof. dr hab.  Anna Zielińska – Głębocka, KEIE UG

Przerwa

14.00 – Podsumowanie Konkursu „Polska w Unii. Jaka Polska w jakiej Unii?” oraz konkursu wśród studentów na najlepszy esej – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Obchody Dnia Europy są organizowane pod patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzego Gwizdały, prof. nadzw.