fbpx „Noc Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

„Noc Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 03.01.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Warsztaty ekologiczne, triki pozwalające ograniczyć zużycie plastiku, kuchnia molekularna, świat roślin mięsożernych oraz funkcjonowanie mózgu, gdy się boimy – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas kolejnej edycji „Nocy Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim. Wydarzenia w ramach Nocy biologów będą się dobywały na Wydziale Biologii UG oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG GUMed, będzie można również zwiedzać Oliwskie ZOOAkwarium Gdyńskie.

Serdecznie zapraszamy! Na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja. Wstęp wolny.

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskie

Czas: 10 stycznia 2020, godz. 15.00-20.00

Miejsce: Wydział Biologii UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 59, Gdański Ogród Zoologiczny, Gdańsk, ul. Karwieńska 3, Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, Gdynia, Al. Jana Pawła II 1

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Czas: 10 stycznia 2020, godz. 15.00-20.00

Miejsce: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Gdańsk, ul. Abrahama 58

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego MIR – PIB przygotowali dla Państwa ponad 60 tematów z dziedziny biologii i biotechnologii, które zaprezentują na ponad 100 imprezach. Organizatorzy tegorocznej edycji będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką. Podobnie jak w ubiegłych latach pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego zaprezentują swoich mieszkańców w nieco odmiennej, nocnej odsłonie.

Na Wydziale Biologii UG oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed „Noc Biologów” rozpocznie się już o godzinie 15.00. Pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zapraszają od godziny 17.00, a w Akwarium Gdyńskim warsztaty połączone ze zwiedzaniem rozpoczną się o godzinie 18.00.

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 roku. W najbliższy piątek odbędzie się więc już IX edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB: pod linkiem

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed: pod linkiem