fbpx Nowy kalendarz 50-lecia UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Gdańsk, 11.03.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Nowy kalendarz 50-lecia UG

Z wielką przykrością informujemy, że nie odbędą się zaplanowane w marcu z okazji jubileuszu 50-lecia Uczelni wydarzenia, w tym główna uroczystość 20 marca. Koncert i uroczystość z 19 i 20 marca zostaną przeniesione na 1 i 2 października 2020 r. (jest to najbardziej prawdopodobny termin).  O terminach pozostałych wydarzeń będziemy informować po przygotowaniu nowego jubileuszowego kalendarza. Nie odwołujemy jubileuszu, ale z konieczności przesuwamy w czasie, abyśmy mogli wspólnie świętować. Przygotowane zostały działania informacyjne w mediach oraz na stronach UG, na których będziemy prezentować dokonania Uczelni w minionym półwieczu oraz plany rozwoju na przyszłość.

Nowy jubileuszowy kalendarz jest podyktowany działaniami prewencyjnymi, mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w tym zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z 10 marca o zawieszeniu zajęć i wydarzeń na Uniwersytecie, a także decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o odwołaniu zajęć i wydarzeń na wszystkich polskich uczelniach do 25 marca 2020 r.

dr Beata Czechowska-Derkacz rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Gdańsk 11 marca 2020