fbpx Student UG z brązowym medalem w kajakarstwie klasycznym | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Student UG z brązowym medalem w kajakarstwie klasycznym

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
e-mail: biuro.rzecznika@ug.edu.pl
Gdańsk, 18.08.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Ksawery Hajdamowicz, student Uniwersytetu Gdańskiego oraz zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Motława” Gdańsk zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym. W cieniu pandemii koronawirusa zawody przebiegały w ścisłym reżimie sanitarnym. W konkurencji indywidualnej na 500 metrów gdańszczanin bezpośrednio z przedbiegu zakwalifikował się do finału, by w nim zdobyć miejsce na podium.

– Jestem usatysfakcjonowany. W tym roku odwołano prawie wszystkie imprezy międzynarodowe, nie było możliwości zbyt wielu startów, więc ten wynik cieszy podwójnie. „Pięćsetka” jest moim ulubionym dystansem, a cały wyścig przebiegł zgodnie z planem. Moje srebro na 200 metrów z poprzedniego roku było pierwszym od ponad 30 lat seniorskim medalem kajakarstwa klasycznego dla gdańskiego klubu. Zadowala, że na kolejny nie trzeba było aż tyle czekać – powiedział laureat chwilę po zawodach.

Hajdamowicz jest uczestnikiem programu kariera dwutorowa student-sportowiec na Uniwersytecie Gdańskim, zapewniającego sportowcom najlepsze warunki dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej.

Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym odbyły się w dniach 14-16 sierpnia na torze regatowym „Malta” w Poznaniu.