tel. 58 523 25 84
e-mail: biuro.rzecznika@ug.edu.pl
Gdańsk, 02.10.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

W Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie zawodniczki AZS UG zdobyły srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów i uplasowały się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Relacja z wydarzenia Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

Awans do finałów uzyskały najlepsze reprezentacje wyłonione w drodze eliminacji. Turnieje półfinałowe odbyły się w Poznaniu (Strefa A) i Katowicach (Strefa B ). Nasze tenisistki uzyskały awans ze strefy Północnej rozgrywanej w Wielkopolsce. W gdańskim finale w grupie eliminacyjnej zawodniczki Hanny Wesołowskiej-Szprady w pierwszym meczu pokonały UE Katowice 2:0. W kolejnych spotkaniach grupowych zawodniczki AZS UG pokonały GWSH Katowice 2:0 i uległy ALK Warszawa 0:2 uzyskując awans do ćwierćfinału. Tam po zaciętym spotkaniu pokonały UAM Poznań 2:1 uzyskując awans do najlepszej czwórki i zdobywając srebrny medal w uniwersytetach.  W meczu półfinałowym studentki UG uległy drużynie UW Warszawa 1:2 przegrywając awans do wielkiego finału.

Ostatecznie reprezentacja Kobiet AZS Uniwersytet Gdański uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobywając srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów. Zawody odbyły się w dniach 28-30 września w Gdańsku.