Szczepienia przeciw Covid-19 wśród studentów

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

„Ostatnia prosta” to nowa kampania Narodowego Programu Szczepień skierowana m.in. do studentów i wszystkich, którzy nie zaszczepili się jeszcze przeciwko Covid-19. Razem wróćmy do normalności.

Studencie, już dzisiaj możesz zarejestrować się na szczepienie. W tym celu wystarczy zadzwonić na infolinię 989, wysłać sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333 lub skorzystać z e-Rejestracji. Możesz też umówić się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysie.

Dostępna jest także aplikacja „mojeIKP”. To bezpłatne i dające wiele możliwości narzędzie. Aplikacja umożliwia m.in. rejestrację na szczepienie przeciw Covid-19. Zatem - nie czekaj, zapisz się już dziś! Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać aplikację w Google Play, a właściciele urządzeń z iOS - w AppStore.

Jak wynika z danych rządowych, do tej pory we wszystkich punktach szczepień wykonano ponad 15 mln 100 tys. szczepień. Blisko 4 mln 300 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych. Pierwszą dawkę preparatu przeciw Covid-19 przyjęło do tej pory ponad 11 mln osób, a drugą – ponad 4 mln.

Więcej o akcji „Ostatnia prosta”

2021-05-18
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 18 Maj, 2021 - 14:25; osoba wprowadzająca: Weronika Wolska Ostatnia zmiana: wtorek, 18 Maj, 2021 - 14:28; osoba wprowadzająca: Weronika Wolska