Nordic Focus Festival 2021 już w ten weekend!

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

6. NORDIC FOCUS FESTIVAL 2021

Festiwal Kultury Nordyckiej

Uniwersytetu Gdańskiego

27-28 listopada 2021

Miejsce:

Kampus UG

Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenie na kampusie UG

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Skandynawistyki i Fennistyki UG, Dyskusyjny Klub Filmowy UG “Miłość Blondynki” oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku zapraszają na szóstą edycję Nordic Focus Festival.

W dniach 27-28 listopada Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk) zamieni się w prawdziwe centrum kultury nordyckiej, która w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej entuzjastów, a której fenomen zostanie zgłębiony przez fantastycznych gości.

Festiwal to przede wszystkim wykłady i rozmowy, m.in. spotkanie autorskie z Dagmarą Bożek (Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata), Piotrem Mikołajczakiem (NOrWAY. Półdzienniki z emigracji), a także liczne panele dyskusyjne i warsztaty językowe pod okiem wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego.

Na tegorocznych uczestników czeka innowacja - podwójny blok #mojaskandynawia! Podczas sobotniej części kulturowej studenci Instytutu Skandynawistyki UG opowiedzą o wikingach, Saamach i nordyckich fotografach. Część niedzielna tradycyjnie poświęcona będzie podróżom na Północ: tym dalekim i bliskim, małym i dużym. Tematykę podróżniczą poszerzą warsztaty praktyczne i prezentacje Agnieszki Dziadek i Rafała Króla.

Dla entuzjastów nordyckiego kina zaplanowany został pokaz filmów dokumentalnych: Jestem Greta (reż. Nathan Grossman) oraz Together in Isolation: The lockdown of the Faroe Islands w reżyserii Kuby Witka.

Wykładom i spotkaniom towarzyszy wystawa fotograficzna Kajakami dookoła północnego Spitsbergenu autorstwa Rafała Króla i Damiana Laskowskiego. Zdjęcia można oglądać w holu Wydziału Filologicznego do 30 listopada. Ciekawi genezy ich powstania będą mogli uczestniczyć w sobotnim spacerze kuratorskim z Rafałem Królem.

Honorowy patronat: JM Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Republiki Finlandii, Ambasada Królestwa Norwegii i Ambasada Królestwa Szwecji

Organizatorzy : Akademickie Centrum Kultury Alternator UG, Instytut Skandynawistyki

UG, Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki, Muzeum Narodowe w Gdańsku

Partnerzy: Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo MANDO, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Expeditions.pl, Ice Story, Millennium Docs Against Gravity, Schronisko Lisi Azyl, Fundacja Planet For Generations, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Trójmiasto

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Portal Trojmiasto.pl, Magazyn Skandynawski Zew Północy, Moods of Scandinavia, Portal Moja Norwegia, PoFIKAsz - o Szwecji po polsku, Marchewkowa Skandynawia, Nordic Talking Festival

Projekt zrealizowany w ramach statutowej działalności Akademickiego Centrum Kultury Alternator UG.

Info : www.nff.ug.edu.pl // www.facebook.com/nordicfocusfestival

Program festiwalu w załączniku.

Załącznik Rozmiar
Program Nordic Focus Festival 2021 32.66 KB
2021-11-25
Pokaż rejestr zmian