Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się!

Wystarczą trzy minuty, aby opowiedzieć o swoim pomyśle na zburzenie istniejącego muru – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce, a następnie dołączyć do sieci niezwykłych umysłów z całego świata, która skupia obecnie ponad 1000 osób. Uniwersytet Gdański zachęca do udziału w przedsięwzięciu „Falling Walls Lab”, obecnie jednej z największych na świecie sieci integrujących przedstawicieli sektora akademickiego.

 

Przed konferencją w ponad 70 krajach odbywają się tzw. „Falling Walls Laby”, podczas których 20 przedstawicieli sektora akademickiego w formie trzyminutowych wystąpień w j. angielskim opowiada o swoim pomyśle. Międzynarodowe jury decyduje o tym, który pomysł jest najbardziej przełomowy. Zwycięstwo w „Falling Walls Lab” oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji „Falling Walls”, która odbędzie się 7-9 listopada br., jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów.

To okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i kontakty. Samo zgłoszenie do konkursu wiąże się z profitami. Każdy, kto zarejestruje się w terminie do 30 czerwca 2022 r. otrzyma książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych.

 

Do warszawskiego finału konkursu „Falling Walls Lab” zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. w siedzibie Politechniki Warszawskiej zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w j. angielskim przed międzynarodowym jury.

 

Kryteria udziału:

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut.

 

Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

 

•             doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),

•             mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),

•             mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),

•             mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

 

Inicjatorem i organizatorem „Falling Walls Lab” w Warszawie jest „pro science”, firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska.

 

Patronat honorowy: Urząd Patentowy RP, Ambasada Niemiec w Polsce.

 

Więcej informacji na: www.fallingwallslab.pl, https://www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw, https://proscience.pl/newsroom/prestizowy-konkurs-falling-walls-lab-w-w…

 

 

Data publikacji
2022-06-02
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, Czerwiec 2, 2022 - 14:55; osoba wprowadzająca: Magdalena Nieczuja-Goniszewska Ostatnia zmiana: czwartek, Czerwiec 2, 2022 - 14:55; osoba wprowadzająca: Magdalena Nieczuja-Goniszewska