Studenci Dla Zdrowia - NZS zaprasza na webinary

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Niezależne Zrzeszenie Studentów, działające w UG, nie tak dawno zorganizowało na Kampusie akcję oddawania krwi „Wampiriadę”, a teraz zachęca do udziału w nowej inicjatywie - Studenci Dla Zdrowia.

Wychodząc naprzeciw związanemu z jesienią wzrostowi zachorowań NZS rusza z nowym prozdrowotnym programem, który ma na celu polepszenie kondycji zdrowotnej - zarówno fizycznej, jak i psychicznej, studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

- Pomysł na wydarzenie zrodził się w trakcie pandemii, kiedy zaczęły pojawiać się głosy, że coraz więcej młodych osób ma problemy psychiczne związane z długotrwałym zamknięciem w domu – mówi o akcji Wiceprzewodniczący ds. HR Zarządu Krajowego Krystian Rubajczyk.

W trosce o kondycję studentów na uczelni, jak również poza nią, NZS oferuje serię wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego. Zainteresowani mogą wziąć udział w bezpłatnych webinarach, podczas których specjaliści podzielą się wiedzą i doświadczeniem.

- Do udziału w akcji zostali zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin, ale przede wszystkim są to psycholodzy, psychoterapeuci oraz psychiatrzy specjalizujący się w różnych dziedzinach. W ofercie spotkań można znaleźć także dietetyków oraz inne profesje zajmujące się dbaniem o równowagę psychiczną. – kontynuuje Krystian Rubajczyk.

Inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem.

Najbliższy webinar, poświęcony zaburzeniom odżywiania, odbędzie się 29 listopada 2022 o godzinie 18.00. Poprowadzi go psycholog z wieloletnim doświadczeniem - Renata Chronowska.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/29cCDWfLq

FB: https://www.facebook.com/studencidlazdrowia

Data publikacji
2022-11-23
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 23 Listopad, 2022 - 12:49; osoba wprowadzająca: Magdalena Nieczuja-Goniszewska Ostatnia zmiana: środa, 23 Listopad, 2022 - 12:49; osoba wprowadzająca: Magdalena Nieczuja-Goniszewska