Nowe bazy i biblioteki cyfrowe dla pracowników i studentów UG

Bloomsbury Video Library - to platforma zawierająca treści od sfilmowanych występów i filmów fabularnych po filmy dokumentalne i instruktażowe, została zaprojektowana i opracowana z myślą o bibliotekach akademickich. BVL zawiera treści z zakresu sztuk wizualnych

i performatywnych, filmu, historii i nie tylko. Ta kolekcja zawiera ekskluzywne niezależne filmy i krótkometrażówki, awangardowe spektakle, wywiady ze znanymi pisarzami, artystami, choreografami, performerami i praktykami oraz filmy dokumentalne. 

Drama Online - to wielokrotnie nagradzana biblioteka cyfrowa, zawierająca prawie 3500 tekstów teatralnych, ponad 400 słuchowisk, 365 godzin wideo i ponad 450 książek poświęconych krytyce i praktykom teatralnym od wiodących wydawców i firm teatralnych. Razem te zasoby oferują kompletne multimedialne doświadczenie teatru. The Core Collection w Drama Online zawiera wybitne listy teatralne Bloomsbury’s Methuen Drama i wydawnictwa Arden Shakespeare, a także Faber & Faber. Zawiera również zdjęcia produkcyjne z Muzeum Wiktorii i Alberta oraz The American Shakespeare Center. Dalsze zbiory tekstów teatralnych obejmują Nick Hern Books, Aurora Metro Books i Playwrights Canada Press. Platforma oferuje również kolekcje sfilmowanych występów na żywo, w tym z wiodących teatrów, takich jak Shakespeare's Globe, Royal Shakespeare Company i National Theatre, a także bogactwo słuchowisk z L.A. Theatre Works.  

Screen Studies - to dynamiczna platforma cyfrowa zaprojektowana do obsługi badań ruchomych obrazów. Oferuje szeroki zakres treści, w tym książki, scenariusze, artykuły przeglądowe i zasoby edukacyjne od Bloomsbury, Faber & Faber, British Film Institute, Focal Press i Auteur (Liverpool University Press). Screen Studies to podstawowe źródło informacji dla naukowców i studentów zaangażowanych w badania i naukę historii, teorii i praktyki filmu.  

Bloomsbury Music and Sound - to rozwijające się centrum cyfrowe, które zapewnia dostęp do ekskluzywnych treści referencyjnych, najnowocześniejszych stypendiów i różnorodnych zasobów edukacyjnych z różnych dziedzin muzyki i studiów nad dźwiękiem. 

Dostęp do wszystkich czterech baz jest możliwy dzięki działaniom Pracowni Badawczej Between. Pomiędzy. 
Dostęp do wszystkich baz z komputerów w sieci UG i zdalnie przez system HAN.
 

Data publikacji
2023-03-06
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6 Marzec, 2023 - 10:19; osoba wprowadzająca: Marcel Jakubowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6 Marzec, 2023 - 10:19; osoba wprowadzająca: Marcel Jakubowski