Warsztaty InnovAId dla studentów i pracowników Uczelni Fahrenheita

Nowe technologie i nowe zagrożenia. Porozmawiajmy o cyberbezpieczeństwie w ochronie zdrowia.

Dzięki nowym technologiom sektor medyczny rozwija się niezwykle dynamicznie. Powstają nie tylko urządzenia medyczne ratujące życie, ale też złożone systemy informatyczne przetwarzające np. dane pacjentów i przebieg procesu hospitalizacji.

Eksperci podkreślają, że rozwój technologii medycznych zawsze powinien iść w parze z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W skrajnym przypadku bowiem niekontrolowana zmiana parametrów urządzenia może doprowadzić do śmierci pacjenta. Potencjalnie niebezpieczne luki i błędy wykrywano już m.in. w urządzeniach regulujących pracę serca czy aparaturze anestezjologicznej. Z kolei atak złośliwego oprogramowania może zakłócić lub uniemożliwić przeprowadzenie zaplanowanych operacji.

O tym, że nowe technologie to nie tylko nowe możliwości, ale i nowe wyzwania  porozmawiamy na kolejnym spotkaniu w ramach projektu InnovAId. Naszym gościem będzie James Matchett z firmy Kainos – Cyber Security Engineer, który od kilku lat pracuje na rzecz podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Opowie nam, na czym polega jego praca i podzieli się doświadczeniami, m.in. w zakresie zabezpieczania danych pacjentów, zwalczania cyberataków i radzenia sobie z ich konsekwencjami.

Spotkanie rozpocznie wykład Cryptogenesis – The origins, interfaces and implications of Cyber Security in Healthcare, po którym będzie czas na serię pytań i dyskusję.

Kiedy?

21 marca (wtorek), godz. 17.00

Gdzie?

Sala wykładowa im. Hillera, Collegium Biomedicum, ul. Dębinki 1 lub online

Nie zapomnij zarejestrować się na spotkanie

Załącznik Rozmiar
Plakat 1.59 MB
Data publikacji
2023-03-17
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 17 Marzec, 2023 - 15:40; osoba wprowadzająca: Elżbieta Michalak-Witkowska Ostatnia zmiana: piątek, 17 Marzec, 2023 - 15:40; osoba wprowadzająca: Elżbieta Michalak-Witkowska