Stypendia dla studentów i doktorantów w Niemczech

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Do 1 marca 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach tzw. zielonych grantów, które przyznawane są przez niemiecką Fundację im. Heinricha Bölla. W ramach konkursu przyznanych zostanie ok. 1000 stypendiów dla studentów i doktorantów, którzy planują podjąć naukę w niemieckich uniwersytetach, wyższych szkołach artystycznych oraz wyższych szkołach zawodowych. O stypendia mogą ubiegać się młode osoby z krajów Unii Europejskiej.

Od kandydatów do otrzymania stypendium wymagana jest biegła znajomość języka niemieckiego. Przyjmowane będą zgłoszenia dotyczące wszystkich kierunków edukacji. Osoby, które chcą otrzymać stypendium dla doktorantów, muszą przedstawić zaświadczenie o przyjęciu na studia doktoranckie na niemieckiej uczelni wyższej. Preferowani będą kandydaci, których prace doktorskie mają związek z tematyką działalności Fundacji Heinricha Bölla.

Strona WWW Fundacji Heinricha Bölla

2017-12-08
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 8 Grudzień, 2017 - 10:57; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:14; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski