Komunikat Komisji do spraw ustalenia udziału w wynagrodzeniu zasadniczym nauczycieli akademickich części wynagrodzenia za prace o charakterze twórczym, podlegające ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 21 listopada 2018 r. | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

W nawiązaniu do komunikatu Komisji do spraw ustalenia udziału w wynagrodzeniu zasadniczym nauczycieli akademickich części wynagrodzenia za prace o charakterze twórczym, podlegające ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 26 października 2018 r. informuję, iż do momentu wydania zapowiadanej przez Ministra Finansów interpretacji ogólnej dotyczącej działalności twórczej nauczycieli akademickich stosuje się przepisy uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 11 grudnia 1997 roku wraz z wydanymi na jej podstawie zarządzeniami Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

W związku z powyższym, wzorem lat ubiegłych aneksy określające udział procentowy wynagrodzenia zasadniczego za prace twórcze nauczycieli akademickich na rok kalendarzowy 2019 należy złożyć w Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi do dnia 30 listopada 2018 roku.

Przewodniczący Komisji
Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą