Zaproszenie do współtworzenia specjalnego tomu "Rocznika Gdańskiego"

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Szanowni Państwo,

dwudziestego marca 2020 roku minie 50 lat od utworzenia Uniwersytetu Gdańskiego. Obchody jubileuszu tego doniosłego dla Gdańszczan i Pomorza wydarzenia zostały zainicjowane a ich kulminacja będzie miała miejsce w marcu przyszłego roku.

Z okazji jubileuszu, Uniwersytet Gdański wydał księgę zatytułowaną ,,50 spotkań na 50-lecie UG". Planowane jest wydanie innych opracowań i zorganizowanie konferencji podsumowujących osiągnięcia i perspektywy UG.

Gdańskie Towarzystwo Naukowe wraz z Redakcją czasopisma GTN ,,Rocznik Gdański" pragnie czynnie włączyć się w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego - z którym łączą nas więzi wieloletniej współpracy poprzez wydanie specjalnego tomu dedykowanego temu wydarzeniu.

Zwracamy się do członków i sympatyków Towarzystwa oraz pracowników UG i osób naszą Uczelnię wspierających z gorącym apelem o ubogacenie specjalnego tomu „Rocznika Gdańskiego" artykułem, notatką lub wspomnieniem dotyczącym historii i współczesności Uniwersytetu Gdańskiego, względnie jego poprzedniczek - Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie.

Informacje dotyczące nadsyłania prac lub opracowań do ,,Rocznika Gdańskiego" są dostępne pod adresem internetowym: http://rocznikgdanski.gtn.cba.pl/

W kwestiach formalnych lub potrzeby wyjaśnień można kontaktować się z Redaktor Naczelną „Rocznika Gdańskiego" (e-mail: maria.mendel@ug.edu.pl).

Uczcijmy jubileusz 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego twórczym dziełem ukazującym nieprzemijający wkład Uczelni w kształcenie, ewolucję i rozwój gdańskiego i pomorskiego środowiska akademickiego.

2019-10-17
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 17 Październik, 2019 - 10:58; osoba wprowadzająca: Julia Bereszczyńska Ostatnia zmiana: czwartek, 17 Październik, 2019 - 10:58; osoba wprowadzająca: Julia Bereszczyńska