fbpx Ogólnopolski konkurs z wiedzy o prawie Unii Europejskiej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ogólnopolski konkurs z wiedzy o prawie Unii Europejskiej

Drodzy Studenci ,

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk oraz Katedra Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na Konkurs wiedzy o prawie Unii Europejskiej skierowany do studentów  uczelni wyższych na  kierunkach: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, europeistyka.

Konkurs organizowany jest z okazji przypadającej w 2020 roku 70. rocznicy podpisania Deklaracji Schumana oraz 20. rocznicy przyjęcia Karty praw podstawowych Unii Europejskiej. Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej, w szczególności prawa europejskiego.

Organizatorem Konkursu jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Katedra Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Zainteresowani studenci mogą rejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/82csJxeHdiFiW6HQ9 od 07. stycznia do 24. lutego 2020 roku.

Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli ufundowany przez Janusza Lewandowskiego - Posła do Parlamentu Europejskiego. Za zajęcie II i III miejsca czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
PDF icon Harmonogram281.13 KB
PDF icon List300.38 KB