KTO STWORZY INNOWACYJNY PROJEKT I ODMIENI STUDENCKĄ RZECZYWISTOŚĆ? WYSTARTOWAŁ PROJEKT RED BULL BASEMENT!

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Masz pomysł, który może zmienić akademickie życie? A może nawet cały świat? Red Bull Basement, to inicjatwa skierowana do studentów na całym świecie, którzy chcą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość na lepsze. Zgłoś swój pomysł w formie minutowego filmu i zacznij zmieniać świat na lepsze już dziś.

Red Bull Basement to globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłami. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, w których wezmą udział twórcy najlepszych pomysłów.

W poprzednich edycjach Red Bull Basement młodzi innowatorzy stworzyli projekty, które odniosły globalny sukces i w zauważalny sposób zmieniły studencką rzeczywistość na lepsze. Duet studentów z Indii zaprojektował system podłogowy, który zamienia energię generowaną przez ludzi, którzy po nim chodzą na energię elektryczną. Zwyciężczynie zeszłorocznej edycji stworzyły aplikację, która umożliwia tworzenie, udostępnianie i odsłuchiwanie naukowych treści audio – ich pomysł wkracza obecnie w kolejny etap, za sprawą pierwszej globalnej wersji realizowanej we współpracy z Cisco i Red Bullem.

Aby zgłosić się do konkursu Red Bull Basement, należy stworzyć minutowy film, w którym przedstawi się własny pomysł.  Studenci mogą zgłaszać projekty w dwuosobowych zespołach lub indywidualnie. Termin upływa 25 października. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów na specjalnie przygotowanej stronie. 25% projektów, które uzyskają największą liczbę głosów przejdzie do kolejnego etapu, w którym jury wybierze najlepszy pomysł. Zwycięzca polskiej edycji Red Bull Basement otrzyma 5 tysięcy złotych i będzie miał 5 tygodni na dopracowanie projektu. Punktem kulminacyjnym konkursu będą globalne warsztaty, które odbędą się w grudniu. Twórcy najlepszych projektów przez trzy dni pracować będą z mentorami, by jeszcze bardziej ulepszyć swoje pomysły. Warsztaty zakończone zostaną prezentacją efektów pracy i wyborem globalnego zwycięzcy.

Projekt realizowany w Polsce po raz pierwszy, w partnerstwie z firmą NTT Ltd. oraz firmą HONOR. Red Bull Basement wystartował w 2015 roku w São Paulo w Brazylii. Jego celem jest wspieranie młodych innowatorów, by przy użyciu technologii mierzyli się z wyzwaniami społecznymi i ekologicznymi. W tym roku, kiedy zdalna współpraca stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, Red Bull zdecydował się na partnerstwo z NTT Ltd. - partnerem, który od lat wspiera organizacje w cyfrowej transformacji.

“W NTT Ltd. mamy długą tradycję współpracy z partnerami i społecznościami przy rozwiązaniach budujących lepszą przyszłość. Wiemy, jak istotne jest zachęcanie młodych ludzi do poszukiwania nowatorskich pomysłów i dlatego wspieramy swoją wiedzą techniczną inicjatywę Red Bull Basement. Chcemy zainspirować studentów i studentki do szukania swojej niszy w nowych technologiach. W świecie IT przełomowe rozwiązania często są wymyślane przez studentów i startuperów – dlatego trzymam kciuki za uczestników tegorocznej edycji” – mówi Aneta Bartnicka, prezes NTT Ltd. w Polsce.

W tym roku NTT Ltd. zainwestuje ponad 3,6 miliarda dolarów w innowacyjne projekty na całym świecie.

ZAPISY: https://basement.redbull.com/pl-pl

O NTT Ltd. w Polsce:

NTTLtd.jest globalną firmą dostarczającą rozwiązania technologiczne. Pracujemy z partnerami na całym świecie, by osiągnąć najlepsze wyniki biznesowe dzięki inteligentnym rozwiązaniom opartym o analitykę danych, zdalną współpracę i najnowsze produkty cyberbezpieczeństwa. Nasze rozwiązania pozwalają firmom przechodzić cyfrową transformację - chmura hybrydowa, data center, contact center, współpraca na odległość czy wdrożenia z zakresu infrastruktury IT to obszary, w których jesteśmy ekspertami. Jako globalna firma ICT zatrudniamy ponad 40 tysięcy osób w 57 krajach. Wierzymy, że razem tworzymy przyszłość opartą na współpracy. Odwiedź nas na: www.hello.global.ntt

2020-09-17
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 17 Wrzesień, 2020 - 09:23; osoba wprowadzająca: Julia Bereszczyńska Ostatnia zmiana: czwartek, 17 Wrzesień, 2020 - 09:23; osoba wprowadzająca: Julia Bereszczyńska