fbpx Ogólnopolska konferencja naukowa „Polki Obywatelki dawniej i dziś” z okazji setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Miejsce:
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Instytut Politologii
Data i czas wydarzenia:
09.11.2018 - 09:00 do 20:00
Organizator:
Instytut Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego

28 listopada 2018 r. przypada setna rocznica uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowej pt. Polki Obywatelki dawniej i dziś. Uczestniczki i uczestnicy konferencji będą poszukiwali odpowiedzi na następujące pytania:

• W jaki sposób aktywność w sferze społecznej i politycznej naszych prababek, babek i matek kształtowała polską przestrzeń publiczną?
  • Jak Polki korzystają z praw wyborczych?
  • W jaki sposób kobiety będą korzystać z praw wyborczych w następnym stuleciu?

Proponujemy, żeby przedmiotem naszych obrad były zagadnienia z zakresu:

• zachowań politycznych,
  • komunikacji politycznej,
  • teorii polityki,
  • historii myśli politycznej,
  • ruchów społecznych,
  • metod badawczych.

Sądzimy, że niezwykle ważne jest pokazywanie powiązań między różnymi dziedzinami nauki stąd zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych badaczy i badaczki.

Szczegóły na stronie WWW Wydziału Nauk Społecznych UG.