fbpx Sympozjum naukowe „Interdyscyplinarny i instytucjonalny transfer wiedzy w systemie ochrony zdrowia” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Miejsce:
Aula C 9, Wydział Zarządzania UG, ul. Piaskowa 9, 81‐864 Sopot
Data i czas wydarzenia:
25.01.2019 - 10:00 do 17:00
Organizator:
Zakład Zarządzania Organizacjami Publicznymi Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Sekcją Programowania Rozwoju Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego sympozjum – prof. Jarosław Waśniewski, Uniwersytet Gdański.

Zapraszamy na spotkanie na Uniwersytecie Gdańskim na temat wyzwań w zakresie ochrony zdrowia. Wydarzenie będzie miało charakter sympozjum naukowego, pomyślanego jako platforma wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem akademickim, twórcami rozwiązań prawno-gospodarczych i praktykami zajmującymi się ochroną zdrowia. Obrady będą miały charakter dyskusji moderowanej z udziałem przedstawicieli różnych środowisk.

W sympozjum udział wezmą zarówno naukowcy zajmujący się zagadnieniami instytucjonalnymi ochrony zdrowia, jak i praktycy – przedstawiciele władz największych pomorskich szpitali, władze pomorskiego NFZ, przedstawiciele samorządów oraz urzędu marszałkowskiego, pomorscy parlamentarzyści, a także rektorzy pomorskich uczelni. Udział w sympozjum zapowiedziało niemal 60 osób.

Wśród omawianych zagadnień znajdują się m.in. finansowanie służby zdrowia i efektywne wykorzystywanie środków, zarządzanie jednostkami służby zdrowia, rozwiązywania problemów w opiece zdrowotnej, zastosowanie skutecznych modeli prawnych, a także współpraca pomiędzy środowiskiem naukowym i praktykami (wykorzystywanie badań do zarządzania służbą zdrowia)

Celem sympozjum jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej aktualnych problemów w obszarze opieki zdrowotnej poprzez prezentację wyników badań naukowych, poglądów i doświadczeń, a także podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji nad tymi zagadnieniami z udziałem różnych środowisk zajmujących się ochroną zdrowia.

Zapraszamy!